Budowa maszyn i urządzeń

Budowa maszyn i urządzeń

Poszczególne maszyny oraz urządzenia, stanowią elementy składowe małych, średnich, oraz dużych systemów produkcyjnych.

Każda maszyna może być przeznaczona do innych funkcji i spełniać inne oczekiwania, dlatego, już na etapie powstania idei, aż do momentu uruchomienia kompletnego procesu, ściśle współpracujemy z naszymi klientami.

Wspólnie z klientem omawiamy sposób działania maszyny i określamy parametry procesu, tak aby uzyskać jak największą wydajność przy zachowaniu jak najmniejszych kosztów produkcyjnych.

Po przeprowadzonej analizie oczekiwań i sugestii klientów, staramy się przedstawić różne rozwiązania oraz sposoby funkcjonowania maszyn, dzięki czemu klient ma do wyboru różne alternatywy i sam może zadecydować o sposobie pracy i funkcjonowania danej maszyny czy też urządzenia.

Nowoczesne linie produkcyjne

Nowoczesne linie produkcyjne

W dzisiejszych czasach linie produkcyjne to technologia najwyższej jakości ,jeszcze szybszy proces produkcji ,więcej udogodnień oraz lepsza jakość produktów końcowych. Zautomatyzowane linie produkcyjne pozwoliły zmienić produkcje z rzemieślniczej na masową . Odpowiedni wybór linii produkcyjnej w dzisiejszych czasach jest kwestia najważniejszą która ma wpływ na prędkość i jakość produkcji pozwalając wyprzedzać konkurencję . Firma AKTW AUTOMATION zajmuje się budową linii produkcyjnych indywidualnie pod zapotrzebowanie klienta ,stosując najwyższy standardy technologiczne zmienimy proces w jeszcze bardziej wydajny jednocześnie optymalizując koszty produkcyjne.

Programowanie PLC/HMI

Programowanie PLC/HMI

Jednostkami zarządzającymi określonymi procesami są sterowniki PLC (Programowalny Sterownik Logiczny). Dobór każdego sterownika, odbywa się na etapie planowania podczas rozmów z klientem, a zastosowany sterownik zależny jest od wielkości procesu za który ma być odpowiedzialny. Zaletami stosowania sterowników PLC są: Mała moc zasilania; Małe wymiary; Duża szybkość i niezawodność; Łatwe w diagnozowaniu; Łatwość modyfikacji; Panele dotykowe HMI, pozwalają w sposób szybki i prosty uzyskać (wyświetlić) dostęp do danych poszczególnych parametrów całego lub części określonego procesu, oraz jego parametryzacje. Obecnie, panele dotykowe przejmują coraz częściej funkcje, które dotychczas były zarezerwowane dla innych urządzeń np. są integrowane ze sterownikami programowalnymi i zawierają interfejsy do sieci bezprzewodowych. W dzisiejszych rozwiązaniach, wyświetlacze są powszechnie montowane w wielu maszynach i urządzeniach. Pozwalają one na kontrolowanie ich pracy, zapewniają wizualizację przebiegu procesów produkcyjnych, umożliwiają wprowadzanie danych oraz identyfikację ewentualnych błędów i awarii.

Technika Napędowa

Technika Napędowa

Elementami wykonawczymi każdej maszyny są napędy dzięki którym możemy poszczególne elementy wprawiać w ruch. W połączeniu z dobrze dobranym systemem sterowania który będzie kontrolował ich pracę, otrzymujemy idealną platformę zarządzającą procesem produkcyjnym. W nowoczesnych procesach technologicznych dobór odpowiednich systemów napędowych ma duży wpływ na jakość produkcji. Stosując coraz to bardziej zaawansowane zestawy napędowe, możemy również uzyskać lepszą wydajność linii produkcyjnej, a także poprawić jej pozostałe parametry. Wykorzystywane obecnie w napędach nowoczesne falowniki, znacznie różnią się od urządzeń, które stosowane były kilkanaście lat temu. Ważna jest bowiem ich miniaturyzacja oraz możliwość zaimplementowania szeregu funkcji (np. integracja funkcji bezpieczeństwa przemienników częstotliwości) o charakterze sterującym i kontrolnym. Wiele produktów oferuje się już z myślą o zastosowaniu w konkretnych aplikacjach napędowych.

Unia Europejska