Roboty serii Small Robots

Roboty serii Small Robots

Roboty serii Small Robots zostały konsekwentnie zaprojektowane z uwzględnieniem szczególnie wysokich prędkości roboczych. Drugim istotnym parametrem jest ich wysoka precyzja. Roboty te wymagają niewielkiej przestrzeni do prawidłowego montażu. Mogą być mocowane zarówno do podłogi jak i sufitu co sprawia, że dostosowywują się wyjątkowo łatwo do panujących warunków. Charakteryzują się udźwigiem rzędu 6-15kg. Dokładność pozycjonowania w wersji SCARA sięga 0,02mm. Dodatkowym atutem robotów serii Small Robots jest krótki czas cyklu oraz dostępność przyjaznych w obsłudze kontrolerów. Maksymalna prędkość sięga 15m/s.

Roboty serii Small Robots

Roboty HIGH PAYLOADS oraz HEAVY DUTY

Roboty w wersjach HIGH PAYLOADS oraz HEAVY DUTY zapewniających udźwig nawet do 1300kg. Sprawia to, że sprawdzają się one doskonale w aplikacjach takich jak: zgrzewanie punktowe, odlewnictwo, paletyzacja w przemyśle budowlanym, obsługa linii produkcyjnych w przemyśle automotive oraz wiele innych. Dostępne są także modele dedykowane do wykonywania specjalistycznych zadań. Pozwala to na jeszcze większe zwiększenie produktywności ze względu na optymalne dopasowanie do dedykowanych zastosowań. Roboty te oferują największą dostępną na rynku gęstość mocy dla dużego zakresu obciążeń, a także maksimum mocy, nieograniczoną dynamikę oraz wydajność w każdym położeniu.

Roboty serii Small Robots

Roboty pick and place

Aplikacje, w których niezbędne jest szybkie dostarczanie, przemieszczanie lub pakowanie małych elementów (w szczególności w przemyśle spożywczym) są bardzo wymagające. Duże prędkości transportowanych elementów, ich małe gabaryty oraz nieokreślone pozycjonowanie sprawiają, że obecność człowieka w tego typu aplikacjach jeszcze do niedawna wydawała się niezastąpiona. Obecnie roboty przemysłowe na dobre zadomowiły się w przemyśle w takich aplikacjach, jak obsługa maszyn, paletyzacja, zrobotyzowane spawanie, a także w przemyśle ciężkim. Nowością natomiast są lekkie roboty typu Pick& Place do zastosowań w przemyśle spożywczym lub innym opodobnych wymaganiach . Szybkie przemieszczanie ramienia manipulatora jest źródłem wielu problemów. Najważniejszym elementem, który stanowczo wpływa na ruchliwość, jest przemyślany łańcuch kinematyczny robota dzięki czemu uzyskane czasy cyklu są bardzo krótkie a precyzja i powtarzalność jest na najwyższym poziomie.

Unia Europejska